
Пречистване на въздух

Част от системите за озоново третиране на промишлени газове

Съоръжения за третиране на промишлени газове
Дезодорация
Предназначени са за физико-химична утализация/дезодорация / на органични ароматни съединения генерирани при процеси на ферментация, сушене, термична деструкция на
органика, преработка на нефтопродукти.
Процеса се осъществява в противопоточни озоно-въздушни
или озоно-водни адсорбери. Озоно-въздушната или озоно-водната дезодорираща смес се получава в резултат на ежекторно смесване на въздух или вода с озон получен чрез студен електростимулационен синтез, синтез „ноу хау” на „Елфи тех”.
Реакцията между дезодориращата смес и органичните ароматни съединение е в резултат на противотоково миксиране – процес разработен от „Елфи тех” конкретно за газови потоци генерирани в екарисажи при който се получава над 92% ефективност.

Концентратори на анионен кислород
Концентраторите на анионен кислород са предназначени за синтез на активна форма на кислород – анионен кислород, присъщ на човека и отговорен за катализиране производството на специфични ензими моделиращи имунната му система.
Анионионият кислород се получава в резултат на електрополева
трансформация на коронарен озон, получен чрез студен
електростимулационен синтез, синтез „ноу хау” на „Елфи тех”.
Концентраторите на анионен кислород във въздушна и водна среда са приложими за превенция и овладяване на респираторни заболявания, в това число предизвикани и от коронавируси.
Анионият кислород, за разлика от молекулярния озон не е причина за
образуване на силно реакционна смес, затова тези концентратори могат да се използват в затворени помещения и в присъствието на хора, домашни любимци и декоративна растителност и цветя, за създаване на въздушна среда с преобладаващ брой отрицателни йони в жилища, офиси, учебни зали, лекарски и зъболекарски кабинети, аптеки, фитнес зали, а така също и за получаване на магнитно структурирана вода с високо съдържание на анионен кислород, приложима както за превенция, така и за възстановяване на нормалната сатурация на човек.
